top of page

MİRAÇ GECESİNDE İMAM MEHDİ(AS)'Yİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

İmam Hüseyin babası Müminlerin Emir'i Ali’nin dinden Allah’ın Elçisi’nin şöyle buyurduğunu aktarmıştır:

“Miraç gecesi göğe çıkarıldığım zaman Rabbim bana şöyle vahyetti:

“Ey Muhammed! Ben yeryüzüne baktım ve oradan seni seçip Peygamber karar kıldım. Ben senin için kendi isimlerimden birini ayırdım. Nitekim ben Mahmud yani övgüye layık, sen ise Muhammed’sin, sonra ikinci defa yeryüzüne baktım ve oradan Ali’yi seçtim ve onu senin halifen, vasin, kızının kocası, zürriyetine baba karar kıldım ve onun için kendi isimlerimden birini ayırdım. Nitekim ben Aliyy-ul Alâ (Yüceler yücesi)’yim! O, ise Ali'dir (Yüce’dir). Ben Fatıma’yı, Hasan'ı ve Hüseyin'i ikinizin nurundan yarattım. Sonra onların velayetini meleklere gösterdim. Kim onu kabul ediyorsa, benim yanımda yakınlaştırılmışlardan olmuştur.

Ey Muhammed! Eğer bir kul bana ibadet etseydi neticede kesilip eski yıpranmış bir tulum halini alsaydı ve yanıma onların velayetini kınayan bir halde gelseydi, onu cennetime yerleştirmez ve onu arşım altında gölgelendirmezdim.

Ey Muhammed! Onları görmek istiyor musun?”

Şöyle dedim:

“Evet, ey Rabbim!”

Ulu ve Yüce Allah şöyle dedi:

“Başını kaldır!”

Başımı kaldırıp; Ali'nin, Fatıma'nın, Hasan'ın, Hüseyin'in, Hüseyin oğlu Ali'nin, Ali oğlu Muhammed'in, Muhammed oğlu Cafer'in, Cafer oğlu Musa'nın, Musa oğlu Ali'nin, Ali oğlu Muhammed'in, Muhammed oğlu Ali'nin, Ali oğlu Hasan'ın ve Hasan oğlu Muhammed Kaim'in nurlarıyla karşılaştım. (Kaim’in nuru) onların arasında sanki parlak bir yıldız gibiydi.”

Şöyle dedim:

“Ey Rabbim! Bunlar kimdir?

Şöyle buyurdu:

“Bunlar İmamlardır. Bu ise (yani İmam Mehdi), helalimi helal, haramımı ise haram kılan Kaim’dir. Onun vasıtasıyla düşmanlarımdan intikam alırım. O, velilerim için rahatlıktır. O öyle bir kimsedir ki; zulmeden inkârcı kâfir yani nankör, Ehl-i Beyt taraftarlarının kalplerine ise şifa verir.”

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

TARKAN, GEÇÇEK VE GELECEK Sosyal medya da gündeme oturan Tarkan’ın “geççek” klibini merak ettim, ben de izledim. Evet başarılı bir klip olmuş. Tarkan’ın hakkını iyi vermek gerek. Güzel sunmuş. Ancak b

MİRAÇ VE HİBETULLAH Zer âleminde Resulullah’ın (saa) tüm insanlar ve seçkinler arasında en seçilmiş kişi olduğunu biliyoruz. O gün sorulan tüm sorulara Resulullah(saa), tüm insanlar arasında en hızlı

bottom of page