top of page

KURAN-I KERİM MEALİ 1. CÜZ SORULARI

RAMAZAN AYININ BÜTÜN GÜNLERİNDE YAPILAN AMELLER: 1-Sahurlarda okunan Mefatıhu’l Cinan kitabının 407. sayfasındaki seher duasının okunması. 2- Mefatıhu’l Cinan kitabının 410. sayfasındaki Ebu Hamza Sumali duasının okunması. 3-Sahur vaktinde Mefatıhu’l Cinan kitabının 436. sayfadaki duayı okumak. 4- Mefatıhu’l Cinan kitabının 443. sayfadaki duayı okumak. 5- Mefatıhu’l Cinan kitabının 443-444. sayfadaki tesbih ve zikirleri okumak. 6- Mefatıhu’l Cinan kitabının 445. sayfadaki duaları okumak. 7- Mefatıhu’l Cinan kitabının 454. sayfadaki 10 tesbih zikrinin okunması 8- Mefatıhu’l Cinan kitabının 461. Sayfadaki Resul-u Ekrem’e salat-u selam etmeyi okumak. 9- Mefatıhu’l Cinan kitabının 467. sayfadaki duanın okunması. 10- Mefatıhu’l Cinan kitabının 471. sayfasındaki duaların okunması. 11- Her gün Peygamber efendimize 100 tane salavat getirme. 12- Farz namazlardan sonra Mefatıhu’l Cinan kitabının 390-393. sayfalarındaki duaların okunması. 13-Akşam namazından sonra Hac duasını okumak. 14-Ramazan ayının her gecesinde İftitah duasını okumak. 15-Her gece Mefatıhu’l Cinan kitabının 403. sayfasındaki duaları okumak. 16-İftar saatinde Kadir suresini okumak. 17-İftar vakti oruçlu müminlere iftar vermek. 18- Sabah namazında Ahd duasının okunması. (Mefatıhu’l Cinan kitabının 1073. Sayfa) 19-Her gece Mefatıhu’l Cinan kitabının 922. Sayfasındaki Aşura ziyaretinin okunması.

RAMAZAN AYININ BİRİNCİ GECE AMELLERİ: 1-Gusletmek. 2-İmanm Hüseyin’i(as) ziyaret etmek. 3-Sahife-i Seccadiye 44. duayı okumak. 4-Cevşen-i Kebir duasını okumak. 5-Bu ayın en faziletli amellerinden biri de çok kuran okumak. 6- Birinci gece 4 Rekat namaz kılmak; her rekatta Fatiha Suresinden sonra 15 defa İhlas Suresi okumak.

RAMAZAN AYININ BİRİNCİ GÜNÜ AMELLERİ: 1-Bugünün duasının okunması. "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn." Anlamı: Allah'ım! Bugünde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bugünde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, ey suçları affeden. Rabbim! 2-Mefatıhu’l Cinan kitabının 483.sayfasındaki Musa Kazım (as) rivayet edilen duayı okumak. 3-İftar saatinde Kadir suresini okumak. 4- İftar vakti oruçlu müminlere iftar vermek. 5- Her gün Peygamber efendimize 100 tane salâvat getirme. 6- Ramazan ayının her gecesinde İftitah duasını okumak. 7-Sabah namazında Ahd duasının okunması. (Mefatıhu’l Cinan kitabının 1073. Sayfa) 8- Her gece Mefatıhu’l Cinan kitabının 922. Sayfasındaki Aşura ziyaretinin okunması.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

TARKAN, GEÇÇEK VE GELECEK Sosyal medya da gündeme oturan Tarkan’ın “geççek” klibini merak ettim, ben de izledim. Evet başarılı bir klip olmuş. Tarkan’ın hakkını iyi vermek gerek. Güzel sunmuş. Ancak b

MİRAÇ VE HİBETULLAH Zer âleminde Resulullah’ın (saa) tüm insanlar ve seçkinler arasında en seçilmiş kişi olduğunu biliyoruz. O gün sorulan tüm sorulara Resulullah(saa), tüm insanlar arasında en hızlı

bottom of page