top of page

ÇOCUKLARIN İMAM HÜSEYİN'E SUNUMLARI

BEN RUGAYYE’YİM

Altı yaşında canını veren

Kerbela’nın susuz kalmış gülüyüm.

Babamı kaybettim Kerbela’da

Ben yetim Rugayye’yim

ZEHRA ÇİÇEK

YEDİ YAŞINDA

HÜSEYİN’İM H ayatımızın nuru Hüseyin’im  lemin kızıl Lalesi Z ehra’nın nuru R ugayye’dir O’nun gül kokulusu E llerimizi bırakmayan, direnen Hüseyin’im. T üm çöllerin güneşi İ sminle güç veren Ya Hüseyin! H üseyin! bu hayatta mücadeleyi sen öğrettin bize Ü nvanınla temizledin bizi S usuzken İslamı yeniden yeşerttin E llerimizi bırakmayan, direnen Hüseyin’im. Y a Hüseyin! Sevginle dirilttin bizi İ slamı dirilttin ya Hüseyin! N ehnu ensarullah biz seninleyiz ya Hüseyin!

MERYEM IŞIK

10 YAŞINDA

KERBELA VE HÜSEYİN Güneş kızıllığa büründü Gökyüzü sana ağladı Hüseyn’im Rugayye’nin yaşlı gözleri Ali asgar’ın feryat ve figanları seni aradı. Abbas’ın susuz kalan çocuklara Su getirmek için gitti Fırat’a Ama dönmedi, dönemedi İki kolunu kesip şehit ettiler Hüseyn’im. Zeynep’in sensiz kaldı o gün Gözyaşları döktü, yas tuttu Fırat ve Kerbela kanlarla doldu Kızıl laleler soldu Hüseyn’im. Resullullah’ın gülünü şehid ettiler Güneşi mızrağa taktılar o gün Yetim bıraktılar Rugayye’yi Esir aldılar kadınları ve çocukları Hüseyn’im. Sineye vurulsun eller Kerbela şehitleri sevgi ve saygıyla anılsın. Yas tutsun muharrem ayı Ağlasın bütün gözler Hüseyn’ime.

İCLAL ÇİÇEK

11 YAŞINDA

EY ABBAS Ey Allah’ın kulu Abbas Bütün dünya seni anıyor Allah yolunda savaşçı Laleler senin yanındadır. Fatıma’nın göz bebeği Abbas'tır cesur ve yiğit. Zeynep yalnız kaldı Leyla’nın yüreği yandı. Allah yolunda can verdin Benim canım Abbas’ım. Ben her zaman senin yanında Ah can Abbas, seni unutmayacağız Seni çok seviyoruz ya Abbas!.

NEVZAT GÖKBAŞ

11 YAŞINDA

MUHARREM Mazlumların şahı Uğruna canlar feda Hüseyin’im benim Allah yolunda can verdin Resululah’ın hoş gülüydün Rugayye’nin canıydın Ey gonca gülü Fatıma’nın Masum şehidi Kerbela’nın.

GAYE NUR GÖKBAŞ

12 YAŞINDA

CANIM İMAMIM Canım sana feda olsun imamım Seni çok seviyorum imamım. Sen bizim imamızsın ey Hüseyin! Laleler sana feda olsun imam’ım. Dostların senin yanında savaştılar ey Hüseyin! Ben de senin için savaşırım ey imam’ım. Zeynep yalnız, Rugayye yetim kaldı ey Hüseyin! Senin yolunda bütün canlar feda olsun imam’ım.

F. ZEHRA ACAR

10 YAŞINDA

CANIM HÜSEYİN Kerbela’da neler oldu, neler Ey Hüseyin, canım Hüseyin. Rugayye senin canın Ey Hüseyin, canım Hüseyin. Bela çölüne düşmüştün Ey Hüseyin, canım Hüseyin Lale gibi kızardı gök Ey Hüseyin, canım Hüseyin. Allah’ın yanına gittin, bizi de götür Ey Hüseyin, canım Hüseyin.

ZEYNEP ARICI

10 YAŞINDA


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

TARKAN, GEÇÇEK VE GELECEK Sosyal medya da gündeme oturan Tarkan’ın “geççek” klibini merak ettim, ben de izledim. Evet başarılı bir klip olmuş. Tarkan’ın hakkını iyi vermek gerek. Güzel sunmuş. Ancak b

MİRAÇ VE HİBETULLAH Zer âleminde Resulullah’ın (saa) tüm insanlar ve seçkinler arasında en seçilmiş kişi olduğunu biliyoruz. O gün sorulan tüm sorulara Resulullah(saa), tüm insanlar arasında en hızlı

bottom of page