BİR ANNENİN KAYGISI

301020141711550646051_2

Semra evleneli bir sene bile olmamıştı. Doktordan yeni gelmiş, birkaç haftalık hamile olduğunu öğrenmişti. Hem mutluydu hemde garip bir boşluktaydi sanki. Kahvesini yudumladı ve dalıp gitti düşüncelere. Ezan okunmaya başladı. Bu çağrı`yı dinledi. Abdest aldı, hazırlanıp namaz kıldı. İbadetini bitirince şükretti. Bebeğiyle kıldığı ilk namazlarından biriydi. Gerçi yeni bildiği için ona göre ilk böyle ibadetiydi. Ailesini genişlendirmek fırsatını veren Allah`a şükretti.

“Allah`ım… Beni annelik duygusuyla sevindirdiğin için sana şükreder ve teşekkür ederim. Allah`ım bu evladı büyütüp ona iyi bir anne olmayı, Hz. Zehra (sa)’yı örnek alarak bir anne olmayı bana nasip et. Ey Rabbim, bu evladı Hz. Zehra (sa) evlatlarının arkasından gidenlerden karar kıl ve o masum şahsiyetlerin sevgisini küçük kalbine şimdiden yerleştir. Zira Senin peygamberine (saa) itaat Sana itaattir. Senin velilerine (as) olan muhabbet, insanı Sana yaklaştırır.

Evladımın – haşa – Seni inkar eden veyahut Senden başkasına tapan biri olmasına izin verme. Büyüdüğünde anne babasını sıratel mustakim`den alıkoymasına izin verme. Sırf anne babasını yanlış yola sürükleyeceği için Hızır peygamberin (as) ölüm emrini yerine getirdiği o çocuk gibi olmasın evladım…

Ben onun cehennemde yanmasındansa bu küçücük haliyle yaşamını sonlandırmasına razı olurum. Bu yüzden onu Sana emanet ediyorum Allah`ım… Canını, kalbini ve ruhunu veren Sensin. Tüm kötülüklerden koruyan da Sensin. Sen paksın ve pak olanları seversin. Öyleyse bizi ve evladımızı da arınmış olanlardan karar ver… Amin. Allahumme salli ala Muhammed ve ali Muhammed ve eccil ferecehum.”

SENEM

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>