HAMİLELİKTE EKŞİ VE TATLI YEMEK, ÇOCUĞUNUN CİNSİYETİNE İŞARET ETMEZ!

Resim---Kopya---Kopya-(2)

Toplum içerisinde aşerme olarak bilinen, hamile kadınların çeşitli yiyecek ve içecekleri arzulamasıdır. Bazen de tam tersi isteksizlik olarak hatta daha ileri derecede bulantı ve kusmaların görülmesidir.

 Genelde bu tablolar psikolojik olarak düşünülür. Bazen de hanımın eşine ve ailesine nazı olarak kabul edilir. Hâlbuki olay tamamen bunlardan farklıdır. Yüce Rabb’imizin rahmet vahiyleri dört tarafımızı kuşatır. Ama biz bunun farkında olamayız.

Kadının ekşi şeyler arzulaması kanın sulanmaya ihtiyaç duymasındandır. Kan sulanacak ki plasentadan bebeğe kanın geçişi kolay olsun. Aksi takdirde plasenta dolayısıyla bebek beslenemeyecek.

Anne adayı bazen de tatlı ister. Çünkü hamilelikte şeker düzeyi değişkendir. Düşüklüğüne karşı annede tatlı yeme isteği doğar.

Bazen de toksin maddeler vücutta birikir. Ya da vücut yüklenmek istemez. Bu seferde bulantı hisseder ve bu yiyecek ve içeceklere tepki gösterir. Kendini bu şekilde savunmaya alır.

Hamilelerde koku frekansı yüksektir. Koku frekansının yüksek olması da vücutta yoğunlaşan östrojen hormonuna bağlı gelişmektedir.

Anlayacağınız her yeme isteğinin veya her tepkinin bir sebebi var…

Ve biz üzerimizde gerçekleşen bu mucizelerin farkında değiliz.

 Rabbim bizleri kendi rahmet ve lütufları ile doğal sürece indirger.

 Tefekkür ettiğimizde binlerce sahne çıkar karşımıza.

 Evet, tüm bunları bilemeyiz, farkında olamayız.

Ama tek bildiğimiz şey var.

 O, bizim vekilimiz.

Bizim adımıza her şeyi yoluna koyar.  

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

2 Yorum

  1. 1
  2. 2

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>