“SAKALEYN’E SAHİP ÇIK!” YARIŞMA DUYURUSU

kuran-comp-33-A.mp4_snapshot_00.00 (1)

“SAKALEYN’E SAHİP ÇIK!”

“Ben sizin aranızda iki ağır emanet (Sakaleyn) bırakıyorum, onlara sarıldığınız sürece sapıklığa düşmezsiniz. Biri Allah’ın kitabı, biri de Ehlibeyt’im-itretimdir.

Ey İnsanlar! Dinleyin! Hiç kuşkusuz, Allah’ın mesajını tebliğ ettim. Sizler (Kevser) havuzun başında yanıma geleceksiniz. Ben, sakaleyn hakkında nasıl bir tavır takındığınızı soracağım. Sakaleyn; Yüce Allah’ın kitabı ve benim Ehl-i Beyt’imdir.”   

   HZ. MUHAMMED(SAA)  

YARIŞMA DUYURUSU

Tarihte Hz. Peygamber (saa) ve Ehl-i Beyt(sa)’ine olumlu cevap verenler de oldu. Olumlu cevap vermeyenler de.

Şimdi bizler ise Hem Allah’a , hem de O’nun peygamberine şöyle cevap veriyoruz.

“Senin bize verdiğin her iki ağır emanete (sakaleyn hadisinde buyurduğu gibi) sahip çıkıyoruz. Biri Kur’an , diğeri ise kadir gecelerinde şehadete ulaşan İmam Ali(as)’ye dört elle sarılıyoruz!”

“Zamanımızda ise Peygamber Hz. Muhammed (saa) ve İmam Ali bin Ebu Talib(as)’in son vasisi olan İmam Mehdi(as) var Elhamdulillah. Dolayısıyla âlemlere rahmet olarak gelen Hz. Muhammed (saa)’in emrettiği gibi mirası olan iki emanet (Kur’an Ve Ehl-i Beyt)ine sahip çıkıyoruz.”

Bu bilinç üzere Hz. Peygamber ve İmam Ali (as) şahsında her ikisinin vasisi  olan hem imam Mehdi (a.f)’yi, hem de İlahi kitabımız Kur’an’ı Kerim’i sahiplenmek adına; bir  “ KUR’AN MEAL YARIŞMASI” düzenliyoruz.

 

İmam Mehdi (a.f)’ye binlerce selam ve salavat ile Kur’an-ı Kerim Türkçe mealini okuyoruz. Yarışmaya katılıyoruz.

Yarışma 17 MAYIS 2020/ PAZAR GÜNÜ SAAT 15.00 TE “incivemercan.com” SİTESİ ÜZERİNDEN ONLİNE olarak YAPILACAKTIR.

YARIŞMAYA KATILABİLMEK İÇİN SİTENİN ANA SAYFA SOL ÜST KÖŞESİNDEN ÖNCEDEN YARIŞMA İÇİN “KAYIT OL” BÖLÜMÜNDEN GİRİP KENDİLERİNE AİT ŞİFRE ALIP, YANINDA GÖRÜNEN ” YARIŞMAYA GİR ” BÖLÜMÜNDEN VERİLEN TARİH VE SAATTE YARIŞMAYA KATILABİLİRLER.

YARIŞMANIN ÖDÜLÜ; EMANETLERİMİZİ TANIMAK VE SAHİP ÇIKMAK ZATEN EN BÜYÜK ÖDÜLDÜR. YİNE DE BUGÜNÜN HATIRASI OLARAK İLK BEŞ KİŞİYE KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİLECEKTİR. ESAS HEDİYE ALLAH’IMIZIN KATINDA OLMANIN YANI SIRA, BUGÜNÜN HATIRASI OLARAK HEDİYELERİNİZ KARGO İLE EVİNİZE TESLİM EDİLECEKTİR.

ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ.

incivemercan.com

 

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>