İMAM MEHDİ (AS) GELİR AKLIMA

Resim---Kopya

İMAM MEHDİ (AS) GELİR AKLIMA

Yalnızlık yakar içimi. Hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Onun yalnızlığı benimkinden binlerce kat daha çok yakar kalbini. Çünkü Rabb’imize itaat ve kullukta yalnızdır.

Özlem ve hasret kaplar içimi. O anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Onun hasreti benimkinden daha derindir. Ceddine olan özlem ve tüm emanetlerinin ağırlığı omuzlarındayken diğer yandan da hasretle sadık dostlarını beklemektedir.

Gariplik ve yabancılık yorar beni. O anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü onun garipliği daha bir gariptir. Bir yandan onu görmezlikten gelenler, diğer yandan meçhul görenler, diğer yandan da onun yanında olduğunu söyleyip itaatte sıkıntılı olanlar… Hepsi ona yabancı gibidirler.

Bir emaneti alsam omuzlarıma, o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü onun omuzlarında daha büyük yük vardır. Ağırlığının altında yorulduğunu ve omuzlarının ağrıdığını düşünürüm. Ben de yüküne ortak olmak isterim.

Bir musibet ile karşılaşsam, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü o binlerce musibete şahit olur. En çok ona sabır gerek diye düşünürüm.

 Ne zaman bir büyük, bir küçüğün başını okşasa, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü O, her insanın velisidir. O bize herkesten daha çok şefkatlidir. Bizim başımıza gelenler, en çok onu üzmektedir.

Öne çıkan birini görsem, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü İmam Mehdi (as)’nin hakkının gasp edildiğini düşünürüm. Allah ve Resulü onu teyit etmişken, bunları kim teyit etmiş diye sorgularım. Bunların etrafında insanlar pervane olmuşken, İmam Mehdi(as)’nin yalnız bırakıldığını düşünürüm.

Nerde bir sevgi sahnesi görsem, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü o herkesten çok bizi severken, o herkesten çok sevilmeye hak sahibiyken, bunun farkında değildir insanlar. Halbuki o, Rabbimizin üzerimizdeki son rahmet hüccetidir.

Nerde bir ilim damlası görsem, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü odur Resulullah(saa)’ın kapısı. Onsuz ilim, Hak’tan almaz nasibini.

Nerde bir kul görsem, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü aramızdaki en güzel kuldur O. Onun hürmetine yeryüzü rahmet bulur, yağmur görür, güneş doğar, mühlet verilir insanlığa.

Ne zaman bir mümin bir müminden dua istese, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü onun hürmetine dualar kabul olur. Bu nedenle ondan benim için dua etmesini isterim.

Nerde bir zülüm görsem, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Onun önderliğinde adaleti beklerim bu yeryüzünde. Bu umut yüreğime nefes verir, su serpilir gönlüme.

Ne zaman derin bir nefes alsam, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Onunla aynı havayı teneffüs etmek, güven verir benliğime. Aynı gök kubbesinde aynı zamana ortak olmak, hayat katar hayatıma.

Ne zaman dursam namaza, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Çünkü aynı kıbleye durmuş aynı safta durduğumuzu düşünürüm.

Ne zaman Cuma günü gelse, hemen o anda imam Mehdi (as) gelir aklıma. Acaba bu Cuma ilan edecek mi kendini? Olsun, ilan etmese de kendini, ben ilan ederim kendimi. Ve haykırıyorum işte!

“ Ben, imam Mehdi (as)’nin yanındayımmm!”

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>