İKİ KİŞİ BİRBİRİNE ZÜLMETSE…

Resim---Kopya

İki kişi birbirine zulüm etse, hatta iki böcek birbirine zulüm etse bunun sebebi Sakife’dir. Çünkü dinin dengesi Sakife’de bozuldu. Sakife’den Kerbela’ya uzadı. Kerbela’dan da günümüze… Çünkü kötü tohum meyve verdi. Bu yolu okumayanlar ve anlamak istemeyenler, ne yazık ki ümmetin neden bu çıkmazlardan bir türlü çıkmadığını da anlayamazlar.

Peygamber(saa)in vefatından daha elli yıl geçmiştir. Bir nesil süreci bile değildir. Kerbela olayı gelişir.

Kerbela olayı tepeden inme, patlak veren bir tablo değildir. Beslenerek büyümüş boylanmıştır. Bu yüzden Kerbela’dan önceki süreç görülmek zorundadır. Hiç kimse bu dönemi masum ve asr-ı saadet olarak görmemelidir.

Peygamber (saa)evlatlarını katledecek kadar Müslümanlar bir uçurumun kenarına nasıl gelmişlerdi? Bu düşünülmelidir.

Aksi takdirde biz hep aynı uçurumun kenarında olacağız. Fitne alevleri hiç sönmeyecek. Kur’an’ın sesi kısık, Peygamber(saa)in mirası hep gizli kalacaktır.

 İmanın kaideleri bir kenara bırakılarak, ümmet kendini kaybetmiştir. Tuzaklar adım adım kurulmuş, sistematik olarak işleme konulmuştur. Bu aşamalar aşikârdır.

Her varlığın vasisi varken, Peygamber(saa)’e vasiyet hakkı verilmemiştir. Peygamber(saa)’in evi, ailesi, malı çiğnenmiş olup ilim maden evine ambargo uygulanmıştır. Hadisler toplatılıp yakıtılmıştır. Peygamber(saa) minberine ehli olmayanlar oturtulmuş, Allah korkusu yerine kalplere zillet ve vaadler yerleştirilmiştir.

 İlahi rıza unutulmuş, makam ve dünya hedeflenmiştir. İnsanlar imamın gözleri yerine sözde halifenin gözlerine bakar olmuşlar.

 İmamın dudaklarından dökülecek incelere değil, zalimlerin ağzından çıkan emirlere kilitlenmişlerdir. Hak- batıl karışmış, adalet ölçeği sarsılmıştır. Denge bozulmuştur artık.

Dünyanın bir ekseni varsa, bu ümmetin ekseni de imamettir. Dünya o eksen üzerinde, yörüngesinde döner yolunu bulur. Ümmet de imam ile yörüngesinde yol alacaktır. Ne yazık ki İmamını değil de zalimleri eksen görülünce tüm dengeler bozuldu.

Bu yüzden ölçek karışınca her şey yanlışa döndü. Her alanda zincirleme kaza oldu. Kaos, bir türlü son bulmadı. Hâlâ da devam ediyor…

 Bugün iki insan birbirine zulüm etse, hatta iki böcek bile; bu zulmün sebebi o güne uzanır. Çünkü eksen yanlış. Hak başka yerlerde arandı.

Çözüm sorunların arasında değildir. Bu yüzden bu fitne asla bitmeyecek. Tâ ne zamana kadar… Emanet ehline verilinceye kadar… İmam tanınıncaya kadar ve O’na tabi oluncaya kadar…

 Yoksa “ya İzzet, ya Zillet”!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>