İFFET VE TEVAZU SEMBOLÜ ANNEMİZE,

2ce31e7ffd00afe85785507415d68b1e

İFFET VE TEVAZU SEMBOLÜ ANNEMİZE,

Varlığı aleme lütüf bahşeden Fatıma salemullahi aleyhaya selam olsun,

Tarihin şahitlik ettiği en şerefli  Anne ve Babanın nurlar saçan güzeli olarak dünyaya gelen. Ve doğumu ile alemi şereflendiren. Anneliğe, kadınlığa anlam kazandıran ve eşsiz güzelliklerin kaynağı Resul Kızı Hz. Fatıma s.a’nın doğum günü, ve onun vesilesiyle Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler gününu kutladığımız günlerdeyiz.

Risalet evinin parlayan güneşi ,tertemiz bir soyun Annesi, yalnızların, kimsesizlerin barınağı, Kadın ve Anneliğe hayat veren, onu canlı ve taptaze tutan Rabbimizin insanlığa armağan olarak sunduğu bir yaşam kaynağıdır.

Parlak bir Nurun çizgisi, ilahi kıyamın muazzam öncüsü, yaşam ve hayat felsefesinin eşsiz öğretmenliğini üstlenmiş hem kendi zamanına örnek olmuş hemde bu zamana öğreti ve yaşam stili ile yol göstermiştir.

Kahramanlığı, cihadı, fedakarlığı, ve sabrı ile hem kadına hem erkeğe öncülük etmiş bir hayattır. Hakiki misyonun elçiliği ile ilahi Rıza makamının savunucusu olmuştur.

Şefkati, sadakati, metaneti ve basireti ile insanlığa hidayet klavuzluğu olan güzel, Resulullah (s.a.a)ın “Alemlerin Kadınlarının efendisi” olarak tanıttığı yüce şahsiyettir.

İman ve güzellikler yayan ,parlak nur ve insanlığın en büyük mirası Fatıma Zehra (s.a) önderliğinde bir hayata tutunmayı, onun ilkeleri ve öğretileriyle bir ömür geçirmeyi bizlere nasip etsin yüce Yaratan.

Tüm insanlığın onuru ve gururu güzide Hanım Zehra (s.a) nazarında tüm Müslüman Hanımların günü ve Anneler günü kutlu olsun!

HASİBE YEŞİL  

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>