HZ. FATIMA’YA MEKTUP.

Resim---Kopya

Selam sana ey annem, Selam sana imtihanların en büyüğünü yaşayan.

Selam sana ey annelerin annesi. Selam sana ey babasının annesi.

Sevgili Resul’üm buyurmuş ki “Fatıma benim parçamdır.” Sana uzanan eller kırılsın ya Fatıma. Ey annem!

 Karnında ölen Muhsin’ine selam olsun. Ey hüznün, acının, kederin kadını, babasının can parçası, vahyin kızı annem. Gözlerim ağlamaktan kan revan olmuş durumda. Bu mektubu, sana olan sevgimi, duygularımı özlemimi içimdeki kederimi ifade etmek için yazıyorum, ey sevgili anacığım, Ey tertemiz olan annem, Hüseyin’ine, Hasan’ına, Zeynep’ine açtığın kollarını bana da aç annem.

 Sen ki ilmin kapısının hanımı, ilmin şehrinin kızı, ben senden öğrendim aile saadetini anacığım. Her Müslüman kadın bana seni hatırlatıyor. Hz. Resulullah (saa) ve Ehlibeyti için çalışan azmeden kadınlar bana seni hatırlatıyor.

 Ey Fatıma, ey hüznün kadını, her Müslüman kadına yapılmış haksızlık, zulüm bana, sana yapılmış gibi geliyor, ben de onlarla birlikte üzülüyor hüzünleniyorum. Ey babasının Kevseri Fatıma, ey karanlığın ışığı, Rabbim sana olan sevgimi arttırsın. Küçük yaşta anneni kaybetmene rağmen, sen vahyin ışığında büyüdün çocuklarına, babana ana oldun.

 Allah katında nikahlanan Fatıma, imam Ali ile evlendin, çocuklarınızla birlikte siz Kuran’ın işaret ettiği örnek aileyi oluşturdunuz hep birlikte, bizim için güzel bir örneklik oluşturdunuz. Fakat annem biz, sizi gereği gibi örnek almadık. Bir aile nasıl olmalı, Allah için siz onu göstermiştiniz. Sen çocuk terbiyesinde de örnek oldun bize, en yüce çocukları yetiştirdin. İmam Hasan, imam Hüseyin gibi, Hz. Zeynep gibi seçilmiş insanlara annelik yaptın. Ben ise biz ise dünya geleceklerini düşündüğümüz kadar ahiretlerini düşünemedik. Seni anlaya bilseydik, senin anneliğini anlayabilseydik daha dengeli bir sevgi ile büyütürdük çocuklarımızı ve dünyalarından çok ahiretlerini önemserdik.

İnsan suresinde Rabbim sizi örnek göstermiş, ihtiyaçları varken, ihtiyacı olanı bir başkasına vermeyi, yetimi, yoksulu, esiri doyurmayı, aza kanaat edip, dünya malına meyletmemeyi, bunları biz senden, ailenden öğrendik ya Fatıma.

“Ey Ehlibeyt! Allah sizi her türlü günahlardan temizlemek ve tertemiz kılmak istiyor.” Diyerek seçmişti seni ve aileni. Allah’ın seni günahlardan temizlediğine şahit olmuştu tüm Müslümanlar. Tertemiz bir hayat yaşamıştın annem. Sen ki kurtuluş gemisisin, bütün karanlıkların ışığı sensin ey anneciğim. Zulümlere alet olmamak için, Allah’a kul olmak için, Kur’anı yaşamak için seni tanımak sevmek gerekiyor ya Fatıma annem.

Rabbim senin sevgini yüreğimden almasın ve seni tanımak için bütün uzuvlarımı harekete geçirsin ey annem. Seni ve aileni çok ama çok seviyorum annem. Rabbimden dileğim beni ve ailemi, cennete sana komşu kılması, senin ellerini öpmek itiyorum annem. Selam olsun sana ey imtihan edilmiş olan annem, sana, babana, eşine, çocuklarına ve seni sevenlere binlerce selam olsun.

Rabbim imam Mehdi (as)’ın zuhurunu, intikamınızı alması için acil etsin, beni de onun askerlerinden eylesin inşallah.

HAVVA KARDEŞ

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>