HZ. FATIMA- I ZEHRA(AS) ANNEMİZİ ZİYARET EDELİM Mİ?

images (3)

 

Hz. Fatıma-ı  Zehra’nın (sa) Ziyareti

“Selam olsun sana ey imtihan edilmiş; seni yaratan seni imtihan etti ve seni imtihan ettiği şeyde sabırlı buldu. Ben senin –yüce makamını- tasdik ediyorum, babanın ve vasisinin -Allah’ın selamı onların üzerine olsun- getirdiği şeye sabrediyorum. Ben senden diliyorum ki, ben senin –makam ve mevkini- tasdik ettiysem sen de bu tasdikim vesilesiyle beni o ikisine ulaştır ki gönlüm sevinsin ve şahid ol ki ben senin ve senin Ehl-i Beyt’inin -Allah’ın salatı onların hepsinin üzerine olsun- velayetine açıkça itiraf ediyorum.”

 

Hz. Fatıma-ı Zehra’nın (sa) Başka Bir Ziyareti

“Selam olsun sana ey kendisini yaratan -Allah’ın- yaratmadan önce imtihan ettiği ve imtihan ettiği şeye sabırlı olan mümtehine (imtihan edilen)! Bizler senin dostun ve seni tasdik edicileriz; babana -Allah’ın salat ve selamı ona ve Ehl-i Beyt’inin üzerine olsun- ve onun vasisine -Allah’ın selamı onun üzerine olsun- gelen şeye teslim olmuşlarız. Allah’ım! Biz onları tasdik ettiysek, kendimize onların -Allah’ın selamı onların üzerine olsun- velayetiyle temizlendiğimizi müjdelemek için senden bizi tasdikimiz vesilesiyle yüce bir dereceye ulaştırmanı diliyoruz.”

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>