“SAKALEYN’E SAHİP ÇIK!” BUGÜN!

kuran-comp-33-A.mp4_snapshot_00.00 (1)

“SAKALEYN’E SAHİP ÇIK!”

“Ben sizin aranızda iki ağır emanet (Sakaleyn) bırakıyorum, onlara sarıldığınız sürece sapıklığa düşmezsiniz. Biri Allah’ın kitabı, biri de Ehlibeyt’im-itretimdir.

Ey İnsanlar! Dinleyin! Hiç kuşkusuz, Allah’ın mesajını tebliğ ettim. Sizler (Kevser) havuzun başında yanıma geleceksiniz. Ben, sakaleyn hakkında nasıl bir tavır takındığınızı soracağım. Sakaleyn; Yüce Allah’ın kitabı ve benim Ehl-i Beyt’imdir.”   

   HZ. MUHAMMED(SAA)  

YARIŞMA DUYURUSU

Tarihte Hz. Peygamber (saa) ve Ehl-i Beyt(sa)’ine olumlu cevap verenler de oldu. Olumlu cevap vermeyenler de.

Şimdi bizler ise Hem Allah’a , hem de O’nun peygamberine şöyle cevap veriyoruz.

“Senin bize verdiğin her iki ağır emanete (sakaleyn hadisinde buyurduğu gibi) sahip çıkıyoruz. Biri Kur’an , diğeri ise kadir gecelerinde şehadete ulaşan İmam Ali(as)’ye dört elle sarılıyoruz!”

“Zamanımızda ise Peygamber Hz. Muhammed (saa) ve İmam Ali bin Ebu Talib(as)’in son vasisi olan İmam Mehdi(as) var Elhamdulillah. Dolayısıyla âlemlere rahmet olarak gelen Hz. Muhammed (saa)’in emrettiği gibi mirası olan iki emanet (Kur’an Ve Ehl-i Beyt)ine sahip çıkıyoruz.”

Bu bilinç üzere Hz. Peygamber ve İmam Ali (as) şahsında her ikisinin vasisi  olan hem imam Mehdi (a.f)’yi, hem de İlahi kitabımız Kur’an’ı Kerim’i sahiplenmek adına; bir  “ KUR’AN MEAL YARIŞMASI” düzenliyoruz.

 

İmam Mehdi (a.f)’ye binlerce selam ve salavat ile Kur’an-ı Kerim Türkçe mealini okuyoruz. Yarışmaya katılıyoruz.

Yarışma 17 MAYIS 2020/ PAZAR GÜNÜ SAAT 15.00 TE “incivemercan.com” SİTESİ ÜZERİNDEN ONLİNE olarak YAPILACAKTIR.

YARIŞMAYA KATILABİLMEK İÇİN SİTENİN ANA SAYFA SOL ÜST KÖŞESİNDEN ÖNCEDEN YARIŞMA İÇİN “KAYIT OL” BÖLÜMÜNDEN GİRİP KENDİLERİNE AİT ŞİFRE ALIP, YANINDA GÖRÜNEN ” YARIŞMAYA GİR ” BÖLÜMÜNDEN VERİLEN TARİH VE SAATTE YARIŞMAYA KATILABİLİRLER.

YARIŞMANIN ÖDÜLÜ; EMANETLERİMİZİ TANIMAK VE SAHİP ÇIKMAK ZATEN EN BÜYÜK ÖDÜLDÜR. YİNE DE BUGÜNÜN HATIRASI OLARAK İLK BEŞ KİŞİYE KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİLECEKTİR. ESAS HEDİYE ALLAH’IMIZIN KATINDA OLMANIN YANI SIRA, BUGÜNÜN HATIRASI OLARAK HEDİYELERİNİZ KARGO İLE EVİNİZE TESLİM EDİLECEKTİR.

ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ.

incivemercan.com

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

25 Yorum

 1. 1

  Büyük yarışma için kayıt yaptıramıyorum. Dogum yılı için tıklıyorum fakat Ocak Şubat… Aylar çıkıyor ve dogum yılımı yazmama müsade etmiyor. Birde cep telefon numara mı yazmak istediğimde cinsiyet butonu Açılıyor telefon numaramı yazamıyorum yardımcı olurmusunuz? Kayıt yapmak istiyorum.

 2. 3

  Yarışma sinavinin internet üzerinden yapılacağını belirtilmiş. Sınavın nasıl yapılacağı konusunda daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

  • 4

   Çoktan seçmeli soruları cevaplamak için kaydolurken verdiğiniz e-posta ve şifreyi kullanarak giriş yapılacak, ardından sınava başlayacaksınız. Süre bittiğinde sonuçlara göre dereceye girenler 1 hafta içerisinde ödüllendirilecektir.

 3. 5
 4. 7

  selam
  yarışmadan bir iki gün önce haberdar olabildik. Çalışmaya başladık. Ancak bir ay içinde yetişmeyecek. Acaba süreyi uzatamaz mısınız?

  • 8

   Aleykum selam. ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Maalesef tarihi değiştiremeyiz. Her yerde bu şekilde duyuru yapıldı. Üzgünüz. Yinede her zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Sizin bu kadar ilgili olmanıza karşı inanıyorum Rabbim size yardım edecektir. Allah’a emanet olunuz.

 5. 9
  • 10

   katılmak ücretli değil. önemli olan kazanmak ta değil. böyle bir sınavda beraber olmak ve soruları görmek bile büyük bir kazanım. aramızda olmanızı çok isteriz. Allah’a emanet olunuz.

 6. 11

  Zeynep hanım telefondan giriş yaptığım için iletişim butonunu bulamıyorum,sitenin mail adresi varsa paylaşabilir misiniz?

 7. 13

  Selam aleykum. Allah’in ilmi, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Ben ilk yarışmaya katılmıştım, şimdi ikinci yarışmaya da katılmak istiyorum tekrar “kayıt ol” u mu seçmem lazım, yoksa direkt yarışmaya girebilir miyim?

  • 14

   Aleykum Selam. Şifrenizi biliyorsanız aynı kayıtla yarışmaya girebilirsiniz. Allah’a emanet olunuz.

 8. 15

  Selamun aleykum.Yarışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.Geçen yarışmayada ailecek ve arkadaşlarla katıldık.Ama sorulara verilen süreler çok azdı.Bildiğimizide yapamadık ve bos kaldı sorular.Lütfen ,bu yarışmada süreye dikkat ederseniz çok memnun oluruz.Vesselam

  • 16

   A.S. GEÇEN SORULARA CEVAP SÜRESİ 30 SN. VERİLMİŞTİ. BU YARIŞMADA SÜREYİ BİRAZ DAHA UZATACAĞIZ BÎZNİLLAH. İLGİNİZDEN DOLAYI RABB’İM SİZLERİ RESULULLAH(S.A.A) VE EHL-İ BEYT (S.A)’İNİN SADIK DOSTLARINDAN EYLESİN. ALLAH’A EMANET OLUNUZ.

 9. 17

  s.a yarışmaya 19.00 damı katılmak zorundayız?yoksa 19.05 19.10 da da katılabiilirmiyiz ? 5 dk bile geç kalmamalımıyız,?

 10. 19

  S.a kardeşim yarışma ne zaman açıklanacak? telefon numaramızdanmı ulaşacaksınız eğerki 1. olursak

 11. 20

  Bismihi Subhaneh. Selamun aleyküm.

  Allah muvaffak etsin. Güzel bir yarışma olacak gibi. Ancak umarım sadece birinciye değil, 2 ve 3′üncüye de kısmi ödüller verseniz. En azından daha fazla teşvik olmuş olur.

  Allah yardımcınız olsun. Selametle.

 12. 21

  Hayırlı cumalar. Yarışmanızı haber aldık. Güzel bir proje olmuş. Ve inşallah yenikaynak.com sitemizin facebook’taki takipçilerine yarışmanızı da duyurduk. Umarım katılım ve bu şekilde hizmetiniz daha verimli olur. Selam ve dua ile.

 13. 22

  Selamın aleyküm yarışmaya gir bölümünde İmam Mehdi sa ile ilgili yarışma kısmındaki sorular gerçek sorularımı yoksa deneme amaçlımıdır oradaki yaptığımız sorular geçerlimidir bilgilendirebilirmisiniz.

  • 23

   A.S. ÖNCEKİ ÇALIŞMALARDA YAPTIĞIMIZ BİR YARIŞMA İDİ. YİNE DE TÜM ALANLAR DA KENDİNİZİ DENEYEBİLİRSİNİZ. ÖNÜMÜZDEKİ ÇALIŞMA” BEKLENEN MEHDİ(AS)” KİTABINDAN 14. NİSAN 2019 TARİHİNDE SAAT 14.00 DA OLACAKTIR. ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ.

 14. 24

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>