BİZ BU KUR’AN’I MUSKALASAK DA MI SAKLASAK MUSKALAMASAK DA MI SAKLASAK?

asdas

                                 Bir doktor reçetesini yakasına iğneleyen ya da bir bardak suda ıslattıktan sonra o suyu içen birine ne dersiniz? Ona gülüp bir aptal olduğunu düşünmez misiniz? Bütün tedaviler doktorların büyüğü (Allah)tarafından, hastalıklarınızı iyileştirmek için size sunulan eşsiz reçete (Kur’an)içinde, gözleriniz önüne serildiği halde kimse görmüyor. Kimse bir reçetenin boyuna asılmayacağını ya da sözlerinin suda ıslatılıp içilmeyeceğini düşünmüyor.

     Söyleyin bana, bir tıp kitabını alıp iyileşeceğine inanarak onu okumaya başlayan hasta bir insan hakkında ne düşünürsünüz? Ona “şaşkın!” demez misiniz? İşte biz en yüce iyileştiricinin bütün hastalıklara şifa olarak gönderdiği Kitab’ı da aynı şekilde kullanıyoruz. Gösterdiği yolu izlemeden, zararlı olduğunu bildirdiği şeylerden kaçınmadan, sadece sayfalarını gelişigüzel okumakla hastalıklardan kurtulacağımızı sanıyoruz. Bir tıp kitabını okumakla iyileşeceğine inanan hastadan ne farkımız kalmaktadır?

     Bilmediğiniz bir dilde yazılmış bir iş mektubu alsanız, içinde ne yazdığını öğrenmek için o dili bilen birine gidersiniz. Size basit bir maddi fayda sağlayacak olsa bile, mektupta ne yazdığını öğrenene kadar huzursuz olursunuz. Oysa size Âlemlerin Rabbi tarafından gönderilen, bu dünyanın ve sonsuz yaşamın bütün faydalarını sunan mektup dikkatsizce ve önemsenmeden bir köşeye atılmış. Onun ne anlattığını anlamamış olmaktan dolayı herhangi bir rahatsızlık duymuyoruz. Bu şaşırtıcı değil mi?

     Bu gerçekler üzerinde biraz düşündüğünüz zaman olabilecek en büyük haksızlığın Allah’ın Kitabı’na karşı yapıldığını kalbiniz size söyleyecektir. İşin acı tarafı, asıl suçlular O’na bağlı olduğunu ilan eden ve O’nun için hayatını feda etmeye hazır olduğunu ilan edenlerdir. 

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunldur.

Yorum yaparken aşağıdaki HTML taglarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>